درباره نشریه

انتشار نشریه مهندسی معدن ایران از آذر 1385 به صاحب امتیازی انجمن مهندسی معدن ایران آغاز شده است. این نشریه در حال حاضر به صورت فصلنامه و با درجه علمی ـ پژوهشی توسط انجمن مهندسی معدن ایران منتشر می ­شود. این نشریه از دریافت مقالات اصیل که حاوی دستاوردهای جدید در زمینه ­های مهندسی معدن و یا سایر زمینه­ های مرتبط بوده و یا حاوی مرور نقادانه پژوهش ­ها در زمینه های مرتبط باشد، استقبال می­ کند.

 

 کشور محل انتشار:  ایران
ناشر:  انجمن مهندسی معدن ایران
حوزۀ تخصصی :  مهندسی معدن
اعتبار نشریه:  علمی
 رتبه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:  ب 
زبان نشریه:  فارسی و انگلیسی
اولین انتشار:  آذر 1385
نوبت انتشار:  فصل‌نامه
نوع انتشار:  چاپی ــ الکترونیکی
هزینه ارسال مقاله:  رایگان
هزینۀ بررسی و انتشار مقاله:   رایگان
دسترسی وب‌گاه:  آزاد
دسترسی به مقاله‌ها :  آزاد

 

خط مشی دسترسی آزاد: نشریه مهندسی معدن ایران  با دسترسی آزاد است به این معنی که کلیه مطالب به صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربر یا موسسه وی در دسترس است. کاربران مجاز به خواندن ، بارگیری ، کپی ، توزیع ، چاپ ، جستجو ، یا پیوند به متن های کامل مقالات هستند و یا از آنها برای هر منظور قانونی دیگری استفاده می کنند ، بدون اینکه اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده را بپرسند. این مطابق با تعریف BOAI از دسترسی آزاد است.

 

  این نشریه از قوانین کمیتۀ اخلاق انتشار یا COPE  پیروی می‌کند.

 

 نشریه مهندسی معدن ایران برای بررسی اولیه مقالات، داوری و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

 

 مهم: بدینوسیله به اطلاع میرساند، طبق مصوبه هیات تحریریه نشریه مهندسی معدن ایران در جلسه مورخ ۹۴/۱۲/۱۶، صدور پذیرش نهایی برای تمام مقالات ارائه شده به نشریه در سال 95 و بعد از آن که مورد پذیرش اولیه واقع شده اند منوط به تهیه و ارائه چکیده گسترده شده انگلیسی (extended abstract) مربوط به مقاله می باشد. فرمت چکیده گسترده در بخش راهنمای نویسندگان قابل مشاهده است.

 

  کلیه مقالات ارسالی از طریق سامانه همیاب مشابهت یابی می شوند.

 این نشریه برای جلوگیری از دریافت تحقیقات تکراری و تشخیص سرقت علمی مجهز به نرم افزار مشابهت یاب همیاب شرکت سیناوب به آدرس  Hamyab.sinaweb.net است. این سامانه که با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته هوش مصنوعی و یادگیری عمیق طراحی شده است. از تمامی اطلاعات موجود که تاکنون به صورت الکترونیکی در کشور منتشر شده است به عنوان هسته اصلی مشابهت یابی استفاده می‌نماید. مقالات به محض ثبت در سامانه نشریات و همایش های سیناوب با سامانه همیاب مورد بررسی قرار گرفته و درصد مشابهت به همراه مستندات مربوطه به منظور تصمیم گیری در اختیار سردبیران نشریات و داوران علمی قرار می‌گیرد.